Chce, aby téma menštruácie nebola tabu. „Považuje sa to za nechutné a odporné. Je to spojené s veľkou hanbou. Ale je to proces, vďaka ktorému sa v nás môže vyvinúť nový život.“ povedala. Jessica si ctí svoje telo a povedala, že teraz je schopná žiť energický život.
Poľnohospodári v súčasnosti používajú „krvnú múčku“, čo je skutočná krv, ktorá je vedľajším produktom živočíšnej výroby. Toto prírodné a organické hnojivo sa vysuší na prášok a ponúka mnoho výhod pre plodiny.
Rastliny využívajú dusík na rast, rozmnožovanie a produkciu enzýmov a nukleových kyselín. Využívajú ho aj na výrobu molekúl chlorofylu, čo sú molekuly, ktoré zachytávajú slnečné svetlo a pomáhajú ho premieňať na potravu. Keďže sa dusík využíva pri všetkých týchto funkciách, rastliny ho potrebujú v pomerne veľkom množstve, aby prežili.
Pokiaľ však ide o menštruačnú krv, úspech sa líši v dôsledku viacerých faktorov, pretože každá žena má v menštruačnej krvi inú hladinu sodíka, vápnika a železa. Z tohto dôvodu je potrebné krv „zriediť“, aby soľ nemala negatívny vplyv na vaše rastliny. Keďže zloženie krvi sa v skutočnosti nedá predvídať ani upraviť, je oveľa menej pravdepodobné, že bude mať úspešné a reprodukovateľné výsledky na zdravie vašich rastlín ako účelové hnojivo. Hovorí vedec Dr. Oliver Knox.