Zachraňuje nás pitný režim, teplota: (Teplota: 31,7°C)
Ľuboš (22), Martin (22), robotníci, Bratislava
Nebudeme klamať, fyzicky pracovať v takýchto horúčavách nie je nič jednoduché. Snažíme sa chodiť pravidelne ovlažovať a dodržiavať pitný režim, často si namočíme tričko aj vlasy. Inak by sme v takejto saune asi veľmi rýchlo poodpadávali, pracujeme na slnku niekedy aj 10 hodín. Najväčšia teplota, v ktorej sme makali bola 36 stupňov.
Asfalt je pri pokládke horúci, (Teplota: 33°C)
Tomáš (29), cestár, Tatry
- Ja som z Prešova a už mesiac pracujeme na tatranských cestách. Posledné dni to však vyzerá, akoby sme robili niekde na juhu, také sú teplá. Samotný asfalt je pri pokládke horúci a k tomu teplota a dusno, tak to sa poriadne zabrať. Ale človek si nakoniec zvykne na všetko. A aj na túto prácu a jej podmienky.
Zvládame to vďaka nadmorskej výške, (Teplota: 26°C)
Peter (33), pracovník lanovky
- Lankovka premáva v každom ročnom období, kabína nemá kúrenie ani klimatizáciu, využívame len strešné vetranie, resp. čiastočne vyklopné okno. Vďaka nadmorskej výške, do ktorej lanovka stúpa, s horúčavou problém nemáme. Alebo si to ľudia nestihnú ani všimnúť, lebo počas 7-minútovej jazdy vääčšina fotí, točí, alebo obdivuje výhľady.
Najhoršie je, keď zastanem (Teplota: 32°C)
Martin (31), cyklokuriér, Bratislava
- Mňa moja práca veľmi baví aj v takýchto horúčavách. Keď bicyklujem, teplo vôbec necítim. Horšie je to keď zastanem, vtedy si uvedomím, aký som spotený. Robím takto už 4 roky, klasické 8-hodinovky v každom počasí. Určite radšej bicyklujem v lete ako v zime, keď mám na sebe množstvo vrstiev, čo je dosť otravné, keď prídem do interiéru.