V prípade nezrovnalostí s ubytovaním slovenskí policajti riešili napríklad vyplatenie zálohy za rezerváciu, o ktorej majiteľ ubytovania nemal vedomosť. V inom prípade sa zasa angažovali v spore slovenských turistov, ktorí majiteľke apartmánu vyplatili zálohu po príchode, no keďže sa ubytovanie nezhodovalo s jeho prezentáciou na internete, rozhodli sa nezostať a nezaplatiť za celý dohodnutý čas.
"Naši policajti ich poučili, že sa žiadneho protiprávneho konania nedopustili," informovala polícia. I na základe týchto skúseností odporúča cestujúcim pred dovolenkou preveriť zarezervované ubytovanie.
Slovenskí policajti tiež poskytli po telefóne množstvo informácií najmä okolo postupu pri škodových udalostiach, správneho parkovania, dopravnej situácie a ambulantných služieb. "V súvislosti s rozsiahlym požiarom v okolí Grebaštice a Primoštenu sa slovenskí turisti opakovane zaujímali o aktuálnu situáciu v tejto oblasti, ako aj o súvisiacu uzáveru ciest a evakuáciu okolitých obcí," dodala polícia.
Slovenskí policajti pomáhajú v Chorvátsku od začiatku júla, na policajných staniciach v Trogire a v Crikvenici budú do konca augusta.
Aj tento rok sú súčasťou projektu Bezpečná turistická sezóna, ktorý spustila chorvátska polícia v roku 2006 s cieľom pomôcť zahraničným turistom. V projekte participujú policajti z 19 krajín, slovenskí pôsobia v Chorvátsku počas leta nepretržite od roku 2008.