Jeho verzia je však odlišná od Barborinej, a preto Barbora vyzvala na detektor aj jeho. Nový Čas zisťoval, akým spôsobom môžu výsledky z testovania v kauze pomôcť alebo, naopak, uškodiť. Po odtajnení bitky to nabralo grády a obe strany vyrukovali so svojou verziou drámy. Barbora však obhajuje svoju pravdu a svojvoľne išla na detektor lži. Polygraf označil všetky jej odpovede na otázky o bitke za pravdepodobne pravdivé. Tieto výsledky už má v rukách NAKA, ale je otázne, či jej tento test vôbec dokáže pomôcť. Podľa advokáta Róberta Bánosa tam šanca je.
„Výsledky vyšetrenia polygrafom možno pri vyšetrovaní v trestnom konaní alebo na súde použiť, ale len ako nepriamy, teda podporný dôkaz. Záleží potom na posúdení OČTK a súdu, či a nakoľko budú k týmto výsledkom pri svojom hodnotení prihliadať.“ Bános tiež dodal: „Na Slovensku sa polygraf ako nástroj dokazovania často nevyužíva, a ak by sa i využil, nemal by sa považovať za jediný usvedčujúci dôkaz.“
Stojí si za svojím
Barbora vyzvala Kollára, aby aj on podstúpil vyšetrenie na polygrafe a dokázal tak svoje tvrdenia o tom, že mala hodiť ich syna 5 metrov. Nový Čas sa na politika s touto otázkou obrátil, odpovedal však vyhýbavo: „Ide o cielenú a dlhodobú kampaň na diskreditáciu hnutia Sme rodina a mojej osoby. Okrem B. Richterovej sa na nej zúčastňuje Zoroslav Kollár, ktorý má s ňou aktuálne intímny vzťah, a ďalší právoplatne odsúdení kriminálnici. Ja, ako aj ďalší, ktorých sa tento atak týka, sme podali trestné oznámenia. V súčasnosti to riešia orgány činné v trestnom konaní, preto sa k tejto téme nebudem ďalej vyjadrovať.“