Vlády Hegera boli podľa nej pod tlakom dvoch veľkých globálnych kríz, covidovej a následne ďalšej, spojenej s vojnovým konfliktom na Ukrajine. Vládna koalícia okrem toho trpela v dôsledku neustáleho súperenia predsedov SaS a OĽANO, Richarda Sulíka a Igora Matoviča. "Na to, aké to bolo nestabilné a akých tam mal dvoch aktérov, ďalších už nejdem ani spomínať, na to Eduard Heger ukázal, že je schopný stabilitu udržať. Dal bokom svoje ego a to, čo ho to stálo osobne," tvrdí Letanovská.
Politicky by bolo podľa nej pre Hegera možno výhodnejšie obetovať niektorú z reforiem a skôr sa politicky vyhraniť. Podporil však viaceré politiky, ktoré sú podľa Letanovskej pre Slovensko dlhodobo dôležité. "Ako občan musím oceniť naše ukotvenie a jednoznačné smerovanie na Západ. Ako jednoznačne sme sa postavili k vojne na Ukrajine. Boli sme na správnej strane dejín," uviedla Letanovská.
Za dôležité považuje aj to, že sa včas podarilo koncipovať funkčný a v Európe dobre hodnotený plán obnovy, ktorý Slovensku umožní čerpať masívnu ekonomickú pomoc. "Vždy sa to dá napísať aj lepšie a aj plán obnovy sa v niektorých detailoch dal napísať lepšie, ale boli tam míľniky a bol na to limitovaný čas," upozornila. S alokovanými peniazmi sa podľa nej dá ďalej pracovať.