"Miestni obyvatelia sú presvedčení, že celý príbeh len odráža každodenný život plný alkoholu a drog. Ako ľudia hovoria, v dedine sa všetci len potĺkajú a popíjajú pri tom, kto sa práve objaví. Tiež sa sťažujú, že v obci je v noci úplná tma, pouličné lampy dávno nefungujú, čiže situácia praje zločinu, "poznamenal server, ktorý políciu pochválil za rýchle vytipovanie podozrivých. Tých policajti zadržali u susedov hneď vedľa miesta zločinu. "Nie je vylúčené, že polícia tak odvrátila ďalšie zločiny," dodal portál Karolia news.
Rozhlasová stanica Rádio Sloboda na svojom ruskojazyčnom webe napísala, že vlani v lete, po niekoľkých ruských porážkach na Ukrajine, Vagnerova skupina a osobne jej šéf, podnikateľ Jevgenij Prigožin, pokladaný za blízkeho prezidentovi Putinovi, začal verbovať trestancov a posielať ich do vojny. Trestanci mali pod hrozbou zastrelenia zakázané ustupovať či sa vzdávať. Mali sľúbenú slobodu po pol roku bojov. Odhaduje sa, že do Wagnerovej skupiny bolo naverbovaných 50.000 až 70.000 väzňov. Z nich sa podľa Prigožina už 32.000 vrátilo z vojny a dostalo milosť. Prigožin tvrdí, že títo muži páchajú menej zločinov, ako je v Rusku priemer u väzňov prepustených po odpykaní trestu na slobodu.
V ruských médiách sa v poslednom čase pravidelne objavujú správy o ťažkých zločinoch, vrátane vrážd a znásilnení, spáchaných bývalými žoldniermi po návrate z vojny. Napríklad v Novosibirskej oblasti skončil v máji vo väzbe wagnerovec podozrivý zo znásilnenia dvoch školáčok, desaťročnej a dvanásťročnej.