Pri prvej vlne útokov na Cherson dostal zásah aj trolejbus, v ktorom utrpeli zranenia štyria ľudia, uviedla ukrajinská generálna prokuratúra. Ako pripomenula AP, Potemkin bol strojcom anexie Krymu od Krymského chanátu v roku 1784 a ruský prezident Vladimir Putin aj tento historický fakt využíva na to, aby ospravedlnil inváziu ruskej armády na Ukrajinu.
Vlani v novembri ruské jednotky Potemkinove pozostatky z chrámu vyzdvihli a previezli na ľavý breh rieky Dneper. Spolu s nimi bol — pred stiahnutím sa ruských jednotiek z tejto oblasti Chersonu — odvezený jeho pomník, ako i pomníky ďalších ruských dejateľov: vojvodcu Alexandra Suvorova či admirála Fiodora Ušakova.
Agentúra AP konštatovala, že poškodenie pravoslávneho chrámu v Chersone i minulotýždňový poškodenie Katedrálneho chrámu Premenenia Pána v juhoukrajinskom meste Odesa sú zdôraznením rizika, ktorému sú počas vojny vystavené kultúrne a cirkevné pamiatky. Boje na frontoch vo viacerých regiónoch Ukrajiny sa v posledných týždňoch zintenzívnili v súvislosti s tým, že ukrajinská armáda pokračuje vo svojej protiofenzíve s cieľom získať späť územie okupované Ruskom.