Zistilo sa, že tieto úlomky sú vyrobené zo špeciálnej zliatiny ocele a titánu, ktorá je oveľa pevnejšia ako akýkoľvek známy prírodný materiál, čo ho vedie k presvedčeniu, že meteorit mohol byť súčasťou mimozemskej technológie.
Meteorit, známy ako CNEOS 2014-01-08, bol objavený v rámci programu Catalina Sky Survey, ktorý vyhľadáva kométy a asteroidy, ktoré by mohli ohroziť Zem. Letel neuveriteľnou rýchlosťou štyridsaťpäť kilometrov za sekundu (162 000 míľ za hodinu), oveľa rýchlejšie, ako akýkoľvek známy asteroid alebo kométa. To viedlo doktora Loeba k domnienke, že meteorit mohol byť medzihviezdneho pôvodu, čo znamená, že pochádzal z inej hviezdnej sústavy.
"Tento meteorit bol zvláštny v tom zmysle, že bol veľmi rýchly. Pohyboval sa rýchlejšie ako deväťdesiatpäť percent okolitých hviezd v blízkosti Slnka, pretože mal nejaký druh pohonu," hovorí doktor Loeb v rozhovore pre The Star.
V roku 2022 doktor Loeb a jeho tím vyzdvihli úlomky meteoru z Tichého oceánu po tom, ako sa im podarilo zúžiť odhadované miesto, kde dopadol do vody. Získané kovové guľôčky s priemerom do 0,7 mm sa analyzujú v Nemecku, Papue-Novej Guinei a na dvoch univerzitách v USA.