Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.08.2023 13:54 | Správy | Domáce správy
Video

Minister Palkovič upozorňuje na zvláštne praktiky: Čo sa deje v poisťovniach?

Minister zdravotníctva Michal Palkovič upozorňuje na nekalé prepoisťovacie praktiky. Podotkol, že síce sa týkajú všetkých troch zdravotných poisťovní, v súčasnosti sú najviac ohrození poistenci štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

"To súvisí so zmenami, ktoré sú veľmi skreslene, až by som povedal dezinformačne používané niektorými jedincami na využitie tejto situácie. Je to napríklad informácia, že VšZP nemá uzavreté zmluvy s lekármi alebo niektorými zdravotníckymi zariadeniami, že je pred krachom, lebo nemá vedenie alebo podobne," uviedol.

Minister uistil, že všetky kroky, ktoré rezort naďalej rieši s VšZP, smerujú k väčšej stabilite a k zlepšeniu dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Deklaruje tiež, že VšZP si plní aj bude plniť všetky pohľadávky voči lekárom.

Pripomenul, že jediné správne spôsoby prepoistenia sú osobne na pobočke, telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom webu zdravotných poisťovní. "Určite by som upozornil na nie legálny spôsob prepoistenia prostredníctvom iných webových portálov," poznamenal.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zelenskyj reaguje na ruské údery: Moskva sa nesnaží o mier! Drsný ODKAZ
Matúš Šutaj Eštok
Aktualizované
Následky slintačky a krívačky pre Slovensko: UZATVÁRAJÚ tieto hraničné priechody!
Foto
Obavy o slovenského hokejistu Patrika Kocha: Je v nemocnici a nevie čo sa deje
O rozvode sa šuškalo už dlho.
Foto
Ben Affleck PRVÝKRÁT prehovoril o ROZVODE s Jennifer: Poviem vám, prečo mi dala KOŠOM!
Ilustračné foto.
Slintačka a krívačka komplikuje život aj študentom: TAKTO nahradia ich prax na Liptove!
Parlament bude mať v stredu ceremóniu so 150 zvolenými poslancami.
Poslanci schválili viaceré zmeny týkajúce sa vojakov: Pozrite sa, čo by malo nasledovať!
Ilustračné foto
Európska krajina sa pripravuje na ruský útok: Koľko času zostáva?!
Benzén, unikol z cisterien pri minulotýždňovom požiari nákladného vlaku pri obci Hustopeče nad Bečvou.
Foto
Havária toxického benzénu v Česku je najväčšou na svete: Aha, čo hrozí!
Šéf envirorezortu Tomáš Taraba. V pozadí minister zdravotníctva Kamil Šaško.
Aktualizované
Minister Taraba si robí poriadky: V envirorezorte KONČÍ táto osoba!
Bývalý český futbalista Petr Švancara s manželkou Kamilou
Český futbalový rebel si zavaril: Ťahajte späť na Ukrajinu, čur*ci!
Vodič osobného vozidla podľahol zraneniam.
Foto
Smrteľná nehoda pri Novosade: Vodič neprežil zrážku s kamiónom! Z FOTO behá mráz po chrbte
Šéf SNS Andrej Danko (vľavo) a minister obrany Robert Kaliňák.
SNS nepodporí zmeny v armádnych zálohách: Kaliňákovi posiela odkaz! Mal by sa zamyslieť nad...