Pikna podľa Denníka N vidí jednoznačný motív v prípade Mariana Kočnera v tom, že Kuciak ho ohrozoval svojimi textami a že prokurátori Peter Šufliarsky a Maroš Žilinka ho zase ohrozovali v trestnom konaní. „Zo záznamov zo sledovania Jána Kuciaka vyplýva, že Marianovi Kočnerovi sa nedarilo odhaliť a zaznamenať negatívne správanie Jána Kuciaka či jeho blízkych, čím sa mu vyhrážal aj v telefonáte, čím by ho mohol vydierať, zosmiešniť a eliminovať,“ cituje denník sudcu.
Pokiaľ ide o komunikáciu z Threemy, sudca podľa denníka videl snahu „zahmlievať či prispôsobovať význam tomu, čomu podľa ich (obžalovaných Aleny Zsuzsovej a Mariana Kočnera) presvedčenia uveril prvostupňový súd pri svojom prvotnom rozhodovaní“. „Keď sa podľa súdu javilo nejaké vysvetlenie ako nelogické, Alena Zsuzsová argumentovala, že ide o vtip, na ktorý vlastne Marian Kočner nereagoval. Podľa sudcu sú v Threeme časti, ktoré sa vo vzájomných súvislostiach s ostatnými dôkazmi nedajú logicky vykladať inak ako tak, že súvisia s objednávkami vrážd," uvádza denník.
Sudca podľa denníka upozorňuje aj na správu, kde Marian Kočner použil ikony 50-tisíc, lebka a „soon“ (čoskoro). V tejto súvislosti neverí, že by mohlo ísť o sumu určenú na zbieranie podpisov pre politickú stranu. Aj preto, že Alena Zsuzsová na to odpovedala, že toľko určite nie a cena sa upraví. „Nie je zrejmé, ako by bolo možné túto cenu ešte dodatočne upravovať, keď už bola vynaložená na ,sociálne balíčky‘,“ konštatuje podľa denníka Pikna.