JT podotkol, že to bol práve Kišida, kto sa zaslúžil o príchod vedúcich predstaviteľov skupiny G7 do Hirošimy. Stalo sa tak v rámci jeho cieľa podporiť úsilie o "svet bez jadrových zbraní", a to v situácii rastúcich obáv z jadrovej vojny po invázii Ruska na Ukrajinu.
Denník JT pripomenul, že v prvý deň nedávneho summitu krajín G7 ich najvyšší predstavitelia - vrátane zástupcov jadrových mocností: Británie, Francúzska a Spojených štátov - spoločne navštívili Múzeum mieru v Hirošime a stretli sa s 86-ročnou Keiko Ogurovou, ktorá ako dieťa prežila zhodenie atómovej bomby na mesto.
Na tomto summite bol vypracovaný vôbec prvý spoločný dokument skupiny G7 o jadrovom odzbrojení s názvom Hirošimská vízia, v ktorom sa Zmluva o nešírení jadrových zbraní označuje za "základný kameň" jadrového odzbrojenia.
Tí, ktorí prežili zvrhnutie atómovej bomby - známi ako hibakuša -, mali však v súvislosti s Hirošimskou víziou zmiešané pocity a názory: prieskum agentúry Kjódó, ktorý sa uskutočnil po summite G7, ukázal, že vyhlásenie vnímalo negatívne 51,7 percent opýtaných, z ktorých 59 percent poukázalo na to, že sa v ňom nespomína Zmluva o zákaze jadrových zbraní.
Japonsko sa nezúčastnilo na tejto zmluve, ktorá nadobudla platnosť v januári 2021 a zakazuje používanie jadrových zbraní - namiesto toho naďalej podporuje Zmluvu o nešírení jadrových zbraní.