Zo schôdzky nevzišla záverečná deklarácia. Podľa európskych diplomatov však ukázala, že existuje široká podpora pre pokračovanie diskusií o dodávkach humanitárnej pomoci, vývoze potravín či o jadrových a environmentálnych otázkach súvisiacich s vojnou na Ukrajine.
Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak v nedeľu vyjadril presvedčenie, že rokovania v Džidde posilnili pozíciu Ukrajiny. Hoci účastníci schôdzky mali na viaceré otázky rôzne názory, všetci sa podľa neho zaviazali rešpektovať chartu OSN, medzinárodné právo a princípy suverenity a územnej celistvosti.
Reakcie z Moskvy boli zmiešané. Kremeľ avizoval, že ich bude ostro sledovať. Ruské médiá však v nedeľu citovali vyjadrenie námestníka ministra zahraničných vecí Sergeja Riabkova o tom, že rokovania v Saudskej Arábii "odrážali snahu Západu pokračovať v márnom úsilí" presvedčiť globálny Juh o podpore pozícií Kyjeva, uviedla agentúra Reuters.
Hovorca Kremľa pre denník New York Times povedal, že v súčasnosti neexistujú "žiadne základy pre dohodu" s Ukrajinou a že ruské vojenské operácie budú "v dohľadnej budúcnosti" pokračovať.