Spomedzi štátnych inštitúcií boli najpopulárnejšie príspevky z dvoch účtov polície, obsadili 17 z top 20 príspevkov. Zo zvyšku štátnych inštitúcií sa do prvých 20 dostali Národný bezpečnostný úrad s varovaním o nebezpečnej mobilnej aplikácii s názvom Bairbie.me, Ministerstvo obrany SR s príspevkom, ktorý vyvracal hoax zo začiatku roka o údajnej mobilizácii a Ministerstvo vnútra SR s informáciou o voľbách zo zahraničia.
Výsledky monitoringu pozostávajú z dát získaných od 29. júla do 4. augusta naprieč štyrmi skupinami sledovaných stránok na sociálnej sieti. V rámci každej skupiny boli zoradené príspevky podľa počtu interakcií bez ohľadu na typ interakcie. Zo vzorky pre každú skupinu bolo vybraných top 20 príspevkov, ktoré boli vyfiltrované od príspevkov nerelevantných k téme voľby a kvalitatívne zhodnotené z pohľadu dosahu a šírených tém. Top tri príspevky zo vzorky každej skupiny boli podľa organizácie diskurzívne analyzované a opísané v obsahu týždennej správy.
Skupina problematické zdroje pozostáva zo stránok šíriacich sporný obsah a stránok, ktoré ho zdieľajú. Skupinu pro-demokratickí aktéri tvoria stránky neziskových, mimovládnych organizácií, influencerov či satirických stránok s politickým obsahom podporujúcim základné demokratické hodnoty a princípy. Medzi štátne inštitúcie patria stránky ministerstiev, ústredných orgánov štátnej správy a inštitúcií, ktoré publikujú obsah s cieľom zvyšovania informovanosti a dôveryhodnosti v inštitúcie.