Minister Dovhun, ako bývalý šéf Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, na záver pripomenul, že rozvoj veterných elektrární na Slovensku bude vo veľkej miere závislý od štúdie tohto štátneho podniku pod názvom SEPS – strednodobá adekvátnosť zdrojov na výrobu elektrickej energie.
„V budúcom energetickom mixe Slovenska bude potrebné zabezpečiť citlivú rovnováhu medzi novými obnoviteľnými zdrojmi (s prerušovanou výrobou elektriny) a tradičnými točivými zdrojmi, ktoré majú schopnosť dodávať elektrinu nielen počas špičiek alebo v čase potreby, ale aj v stabilnom základnom pásme (baseload),“ konštatoval Dovhun. Zároveň dodal, že ministerstvo pod jeho vedením nezabúda ani na rozvoj vodných elektrární, solárnych a plynových elektrární, či elektrární na biomasu.
Celkovo v súčasnosti členovia Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) na Slovensku pripravujú projekty veterných elektrární s výkonom 1 116,5 megawattu v celkovej hodnote 1,4 miliardy eur. Ide o približne 200 elektrární, teda vrtúľ rozmiestnených v šiestich krajoch po celom Slovensku. V prípade ich dokončenia by tieto elektrárne mohli vyrábať elektrinu pre 736-tisíc slovenských domácností.