Nepozdávajú sa im zmeny týkajúce sa autobusových liniek 20, 21 a 23, poukazujú napríklad na problémy pre sídlisko Jána Jonáša. Zmeny kritizuje aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, ktorý má za sebou rokovania na magistráte aj so zástupcami automobilky.
"Opätovne som počúval, ako sú zmeny v prospech obyvateľov Bratislavy a Devínskej Novej Vsi. Škoda len, že to nepočujem od samotných Bratislavčanov a najmä Devískonovovešťanov," konštatuje na sociálnej sieti Krajčír s dôvetkom, že v stredu by malo dať hlavné mesto definitívne stanovisko k danej problematike.
Zmeny týkajúce sa troch autobusových liniek negatívne vnímajú aj samotní obyvatelia. Poukazujú na to, že nimi došlo k obmedzeniu a odrezaniu obyvateľov sídliska, študentov, cezpoľných či množstva ukrajinských rodín z ubytovne od priameho spojenia nielen s Devínskou Novou Vsou, ale aj ďalšími mestskými časťami. Zhoršuje sa tiež spojenie s nemocnicou Bory, autobusovou i železničnými stanicami, cestovanie sa komplikuje aj pre žiakov základných a stredných škôl v Dúbravke.
"Zmeny v bratislavskej MHD neprinášajú žiadnu primeranú alternatívu," odkazujú petičiari konštatujúc, že pôvodne trasovanie liniek bol "rokmi osvedčený, overený, efektívny a verejnosťou ťažko vybojovaný spôsob." Kritizujú nové intervaly spojov i nedostačujúcu nadväznosť, zvýšenie počtu prestupov, výrazné časové zdržanie či zníženie bezpečnosti prepravy maloletých i ďalších cestujúcich na extrémne frekventovanej a pre autá predimenzovanej ceste Jána Jonáša.