Švédsky reťazec je ďalšou značkou, ktorá prerušila vzťahy s dodávateľmi v krajine po španielskej spoločnosti Inditex, vlastníkovi Zary, írskom Primarku, britskom Marks & Spencer a ďalších. A hoci odborníci uznávajú, že tieto firmy čelia problémom, keď sa snažia zabezpečiť, aby neboli spojené so zneužívaním, tvrdia zároveň, že ich odchody môžu v konečnom dôsledku situáciu pracovníkov v krajine ešte zhoršiť.
Vojenský prevrat vo februári 2021 uvrhol Mjanmarsko do politickej a humanitárnej krízy a zasiahol aj ekonomiku. "Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli postupne ukončiť naše operácie v Mjanmarsku," uviedol H&M v e-maile pre Reuters. Reťazec dodal, že monitoruje vývoj v Mjanmarsku a má čoraz väčšie problémy zabezpečiť, aby všetko prebiehalo podľa jeho noriem a požiadaviek.
H&M v stredu (15. 8.) uviedol, že vyšetruje 20 údajných prípadov zneužívania práce v mjanmarských odevných továrňach po tom, ako mimovládna organizácia so sídlom v Spojenom kráľovstve upozornila, že prípady údajného zneužívania vrátane krádeže miezd a nútených nadčasov sa od prevratu znásobili.