Tímlíder SASKY pre bezpečnosť a sedmička na kandidátke strany Juraj Krúpa si myslí, že parlament v tejto situácii nič nezmôže. Krúpa si zároveň nevie predstaviť, aký by bol záver schôdze. „Mali by sme sa uzniesť na tom, že vláda má alebo nemá niekoho odvolať? Považujeme to za PR niektorých politických strán," uviedol tímlíder pre bezpečnosť na štvrtkovej tlačovej konferencii.
Rovnaký scenár bude pre SASKU platiť aj v prípade iniciatívy Eduarda Hegera (Demokrati), ktorý chce zvolať stretnutie všetkých demokratických strán a dohodnúť sa na spoločnom postupe. „Tento človek mal takmer dva roky na to, aby odvolal napr. riaditeľa Slovenskej informačnej služby Aláča a nespravil vôbec nič. Preto aj túto pozíciu Hegera vnímame trochu pokrytecky," tvrdí Krúpa.
Štvrtková akcia polície podľa SASKY odhalila zneužívanie paragrafu 363 alebo to, „ako tu bol unesený štát". „Bezpečnostné zložky prerástli ľudia blízki Smeru-SD a oligarchom. Robert Fico s Robertom Kaliňákom zneužívajú celú situáciu, ich motivácia je však jediná, a to získať opäť orgány činné v trestnom konaní a vyhnúť sa spravodlivosti," uviedli liberáli. Strana zároveň ocenila prácu polície, ktorá podľa nej koná nezávisle a dokázala zasiahnuť aj v kritickej situácii. Zároveň od policajného prezidenta Štefana Hamrana očakáva, že komunikácia s verejnosťou bude faktická, nie emočná a nebude pôsobiť politicky. „Vytvára to totiž príležitosť a priestor pre zneužívanie a vytváranie dojmu perzekúcie pred voľbami," myslí si SASKA.