Zamestnanci rozhlasu sa do hlavnej budovy v Prahe vrátili na začiatku septembra. "Kancelárie boli zdemolované, boli tam dokonca aj ohryzené gumy na gumovanie, pretože niektorí vojaci nevedeli, čo to je," priblížil situáciu Groman. Po tom, ako československí predstavitelia prišli späť z Moskvy, sa vysielanie tiež vrátilo do starých koľají. "Režim chcel, aby to vyzeralo stále rovnako. Aby sa hovorilo, že sa vlastne mnoho nestalo, že to je nedorozumenie. Že je tu nová situácia, ale my sa v nej môžeme zorientovať," dodal. Režim sa ale pozvoľne menil.
Aj dnes podľa neho platí, že médiá sú pre okupantov dôležité, pretože prostredníctvom nich dokážu ovládať alebo aspoň pôsobiť na verejnú mienku. "Systém sa nezmenil. Ovládnuť verejnú mienku, keď niekoho okupujete, musíte. Ale dnes je zložitejšie, ako to urobiť," myslí si Groman. Pripomína, že zatiaľ čo v roku 1968 bola v Československu jedna televízia, jeden rozhlas a niekoľko novín, dnes je situácia celkom iná.
"Ktokoľvek, kto má vo vačku mobil, môže vysielať kamkoľvek do sveta akýkoľvek záber a ten sa veľmi rýchlo šíri ďalej," podotkol s tým, že preto sa v dnešnej dobe okupanti snažia infiltrovať do verejnej mienky súčasnými kanálmi. Šíria napríklad virálne videá, ktoré ukazujú celkom inú "realitu", než ktorá sa v skutočnosti odohráva. "Odlišovať, čo je reálne a čo nie, je oveľa náročnejšie," dodal Groman.
V noci na pondelok uplynulo 55 rokov od okamihu, kedy armády piatich štátov Varšavskej zmluvy (Sovietskeho zväzu, Bulharska, Maďarska, Nemeckej demokratickej republiky a Poľska) prekročili z 20. na 21. augusta 1968 hranice a začali okupáciu Československej socialistickej republiky. Tanky a obrnené transportéry s bielymi inváznymi pruhmi násilne ukončili reformný a demokratizačný proces v Československu.
Išlo o najväčšiu ozbrojenú akciu v Európe od konca druhej svetovej vojny. Na invázii pod krycím názvom Operácia Dunaj sa zúčastnilo 27 bojových divízií. Intervenčným jednotkám v počte približne 500.000 vojakov, 6300 tankov, 2000 diel a 800 lietadiel velil generál Ivan Grigorjevič Pavlovskij.