Šefčovič konštatoval, že právne rámce zelenej dohody sa dolaďujú a nastáva dôležitá úloha ich implementovať, čo bude mať veľký vplyv na to, ako bude európska ekonomika v budúcnosti vyzerať.
"EÚ mala vždy to šťastie, že environmentálne politiky sa tešili veľkej podpore občanov a náš priemysel bol dlhodobo na popredných priečkach pokiaľ išlo o environmentálne a zelené inovácie. Mojou úlohou je, aby sme tento dialóg s občanmi, či už na Slovensku alebo v ostatných členských krajinách, zintenzívnili, aby sme vedeli, čo podporujú, čo ich trápi a vedeli nastaviť zelenú dohodu tak, aby prinášala osoh všetkým a bola sociálne spravodlivá," povedal Šefčovič.
Veľkú časť úsilia — tak ako doteraz — venuje komunikácii s výrobcami automobilov a elektrických batérií. Tento dialóg chce rozšíriť na všetky významné priemyselné odvetvia, ktoré stoja pred veľkou transformáciou.
"Aj na základe dialógu s občanmi a podnikovou sférou by mala eurokomisia nastaviť smerovanie zelenej dohody tak, aby Európa aj v budúcnosti bola jednou z najsilnejších ekonomík sveta, udržala si sociálnu spravodlivosť a vytvárala doma, v EÚ, tie najkvalitnejšie pracovné miesta," uviedol Šefčovič.