V celej relácii Wallaceovi zamestnanci (ide o hercov) údajnej továrne vysvetľujú, že spracovanie ľudského mäsa zákony Európskej únie zakazovali, ale po britskom odchode z Únie to už možné je. Továreň vraj dostáva od darcov vzorky tkaniva, ktoré v laboratórnom prostredí vyrastie na mäsové "koláče". Z nich sa môžu robiť steaky alebo klobásy.
Channel 4 pre AFP uviedla, že relácia je čisto fiktívna a každý, kto sa v nej objavuje, bol buď hercom, alebo vedel o satirickej povahe relácie. V angličtine sa pre satirické dokumenty používa výraz mockumentary, čo je podľa slovníka Cambridge Dictionary film alebo televízna relácia nakrútená ako dokument, aby vymyslené udalosti vyzerali ako skutočné. To je aj prípad relácie "Greg Wallace: British Miracle Meat".
"Je to vtipné, ale zároveň ide o komentár nabádajúci k premýšľaniu o mimoriadnych krokoch, ku ktorým musia ľudia pristúpiť, aby sa v našej spoločnosti udržali počas krízy rastúcich životných nákladov nad vodou," uviedol pre AFP hovorca Channel 4.
Paul Leather z Wharf Media, PR spoločnosti zastupujúcej Gregga Wallacea, pre AFP povedal: "Môžem potvrdiť, že išlo o satiru a tvrdenia uvedené v relácii neboli pravdivé."
Tom Kingsley, programový riaditeľ Channel 4, pre BBC Culture uviedol, že cieľom tvorcov bolo "satiricky zachytiť spôsob, ako sa utrpenie spôsobené rastúcimi cenami životných potrieb stáva normálnym".
Podľa britského denníka The Guardian bola relácia jednou z najodvážnejších satirických diel, aké sa kedy objavili v britskej televízii. "Divák si ani neuvedomil, že sledoval čiernu komédiu prezentovanú ako dokument o chudobných ľuďoch, ktorí musia predávať svoje telo, aby mali na obživu," píše autor recenzie Stuart Heritage.