"My, čo žijeme na vidieku, s tým máme problém. Sme malý kataster obce a nemôžeme sa voľne pohybovať. Medvede máme na jednej strane dediny a aj na druhej," objasnil. Podľa jeho slov ľudia, ktorých sa táto situácia netýka, sú proti tomu, aby medvede regulovali. "Takí, ktorí tu nežijú, si to nevedia predstaviť. Zatiaľ to nevidím tak, že sa táto situácia v súčasnosti na Slovensku vyrieši," spomenul. Poznamenal, že množstvo medveďov pod Poľanou má vplyv aj na turizmus, pretože ľudia sa boja chodiť do lesa.
Obce totiž môžu získať z Environmentálneho fondu dotáciu na preventívne opatrenia proti škodám spôsobeným medveďom. "Podporené budú projekty na nákup, výstavbu a zabezpečenie stojísk na komunálny odpad a kontajnerov, prípadne aj na zaobstaranie elektrických ohradníkov či iných foriem ohradenia alebo konštrukcií," skonštatoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák.
Hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková pre TASR uviedla, že zásahový tím neeviduje tento rok žiadne hlásenia z obce Kriváň. Pre nastavenie opatrení a riešenie situácie je však podľa jej slov nevyhnutné, aby samospráva a aj obyvatelia s tímom komunikovali. Zdôraznila, že sa to týka všetkých problémov, ktoré spôsobuje medveď.