Alzheimerova choroba je progresívne ochorenie, ktoré postupne ničí základné pamäťové a myšlienkové zručnosti a má potenciál zanechať osobu neschopnú rozpoznať a komunikovať s členmi svojej vlastnej rodiny. Nedávne údaje naznačujú nárast prípadov Alzheimerovej choroby, no stále neexistuje liek, ktorý by ju trvalo odstránil alebo zabránil jej vzniku.
Táto nedávna štúdia sa zaoberá molekulou akroleínu tzv. "nesprávnym zložením" amyloidu beta 42 (AB42). Proteíny sa skladajú do rôznych tvarov, aby plnili rôzne kľúčové funkcie, ale môžu sa nesprávne zložiť a hromadiť, čo vedie k tvorbe plakov. Amyloid beta sa nachádza v mozgových plakoch, ktoré postihujú ľudí trpiacich Alzheimerovou chorobou.
Výskumníci zistili, že sa zvýšil, keď došlo k TBI, pričom sa zvýšil o 350% za 34 hodín po údere do hlavy. Toto je kľúčový nález pre výskumníkov, ktorí sa pokúšajú znížiť produkciu proteínu u pacientov, ktorí zažili úder do hlavy. Liek, ktorý schválila Správa potravín a liečiv (FDA) s názvom Hydralazin, používaný na znižovanie krvného tlaku, v tomto prípade účinkoval pri znižovaní hladín akroleínu a AB42.
„Vďaka tomuto zariadeniu by mali ľudia vedieť, že keď dostanú otras mozgu, neprejde 10 rokov, než uvidia poškodenie. Hodiny začínajú okamžite tikať, a ak chceme niečo urobiť, musíme konať rýchlo," uzavrel vedec Riyi Shi.