Líder Hlasu-SD sa pýta, s kým chce teda Šimečka vytvárať budúcnosť Slovenska. Tvrdí, že za jeho vlády sa Slovensko približovalo úrovni iných krajín, no trend sa zastavil pri vládach Igora Matoviča (OĽANO a priatelia) a Eduarda Hegera (Demokrati). Poukázal na zložitý stav na Slovensku i vo svete. Nový premiér bude podľa Pellegriniho čeliť vážnym výzvam a nemyslí si, že Šimečka túto úlohu zvládne. Zároveň potvrdil, že nechce sedieť v jednej vláde s Ficom. Dvaja expremiéri tam podľa neho nemajú čo robiť. Nateraz neuvažuje o prezidentskej kandidatúre. Myslí si, že ešte má čo ponúknuť ako výkonný politik.
Po voľbách bude podľa Pellegriniho potrebné urobiť veľkú reformu celého trestnoprávneho prostredia. Či to ustojí Daniel Lipšic vo funkcii špeciálneho prokurátora podľa neho povedia odborníci. Šimečka deklaroval, že PS nechce nasilu meniť zákon, aby z funkcie odvolali generálneho prokurátora Maroša Žilinku.
Nezhodli sa ani v otázke energetiky. Pellegrini chce ísť v budúcnosti cestou zvyšovania podielov štátu v elektrárňach. Víta zastropovanie cien elektriny a verí, že nová vláda dohliadne na reguláciu zbytku jej ceny, ako sú poplatky a tarify.
Predseda PS nevidí v rozpočte zdroje na kupovanie podielov v elektrárňach ani na dlhodobé stropovanie cien energií. Potrebné je podľa neho dobre nastaviť adresnú pomoc tým, ktorí ju potrebujú a tiež myslieť na obnoviteľné a alternatívne zdroje.