Umelá inteligencia (AI) či virtuálna realita v budúcnosti zohrajú veľkú úlohu pri vzdelávaní mládeže. Touto témou sa zaoberala aj Follows, ktorú oslovila online vzdelávacia služba GoStudent. Ako sama tvrdí, jej predpovede sa môžu zdať nezvyčajné, no rozhodne nie nereálne.
Najdôležitejšie bude podľa nej naučiť sa spolupracovať s AI, vychádzať s ňou a dostať z nej potrebné informácie. „Spolupráca so strojmi bude zručnosťou číslo jeden,“ uviedla Follows. Študijné materiály sa podľa nej budú prenášať priamo do mozgov detí napríklad cez slúchadlá, pričom dostávať budú im prispôsobené lekcie na základe ich DNA.
„Ak zistíte, že vaše dieťa má na niečo genetickú predispozíciu, potom by ste si mohli povedať, že na tom začnete budovať jeho vzdelávací plán,“ dodala futuristka. Kľúčovou vyučovacou metódou sa má stať spomínaná virtuálna realita.
V rámci nej sa budú môcť žiaci lepšie učiť o ľudskej anatómii či dinosauroch. Do zabudnutia zrejme upadnú aj fyzické učebne, ak sa študenti rozhodnú samovzdelávať s pomocou personalizovaných učiteľov poháňaných AI. „Tieto digitálne technológie všetko decentralizujú,“ uzavrela Follows.