Podľa informácií, ktoré zverejnil policajný prezident Hamran, na nich mal štát stratiť 74 miliónov eur. Medzi 17 obvinenými sú viaceré známe osoby, medzi inými podnikateľ Michal Gučík, exšéf vojenských tajných Ján Balciar aj jeho predchodca Ľubomír Skuhra. Do škandálu má byť zapletený aj bývalý prezident SZĽH Martin Kohút. Ako mali obchody fungovať, do čoho mali obvinení investovať získané peniaze a aké majú vyšetrovatelia na trestnú činnosť dôkazy?!
Pri akcii s názvom Vírus policajti vyšetrujú podozrenia z rozkrádania verejných financií vo Vojenskom spravodajstve. Konkrétne má ísť o predražené nákupy rôznych obranných technológií, ktoré Vojenské spravodajstvo nakupovalo v rokoch 2013 až 2020. Rezort obrany v tomto období viedli Martin Glváč (Smer) a Peter Gajdoš (SNS).
„Toto je len jeden prípad, kde bola škoda obstarávania 74 miliónov, ale NAKA vyšetruje viac prípadov, kde by mohla byť škoda oveľa väčšia,“ priblížil šéf NAKA Ľubomír Daňko. Ako na tlačovej konferencii dodal policajný prezident Štefan Hamran, za túto sumu by sme vedeli postaviť dve menšie nemocnice. „Pozrite sa, koho to boli nominanti, bolo to temné obdobie, obdobie, keď bol u nás zavraždený aj novinár,“ dodal policajný prezident.
Bývalý minister obrany Peter Gajdoš, za ktorého vlády malo tiež k machináciám dochádzať, sa k obvineniam nechcel vyjadrovať. „Ja už nie som minister. Orgány činné v trestnom konaní musia konať. Ja sa k tomu teraz určite vyjadrovať nebudem,“ uviedol pre TV Markíza. Robert Fico spochybnil zásah polície proti podozrivým z rozkrádania peňazí vo Vojenskom spravodajstve, označil to za útok na opozíciu krátko pred voľbami. „Máme tu ďalšiu politickú stranu - NAKA a Špeciálnu prokuratúru,“ vyhlásil predseda Smeru.