Doplnila, že koncepciu plošného parkovania na území mesta rieši nedávno vypracovaná štúdia. "Z nej vyplýva, že v meste sa nachádzajú lokality nadmerne preplnené parkujúcimi vozidlami a, naopak, existujú lokality s veľmi nízkou obsadenosťou statického parkovania - menej ako 30 percent. Medzi nadmerne vypäté lokality patrí Námestie SR a miesta s občianskou vybavenosťou - školy, úrady, firmy a zdravotnícke zariadenia," priblížila.
Pripomenula, že reguláciu statickej dopravy v centre mesto zaviedlo ešte pred schválením zmeny zákona o cestnej premávke. "Tá obmedzila nelegálne parkovanie a jej súčasťou bolo vodorovné značenie, ktoré umožnilo v posledných rokoch vytvoriť zhruba 60 nových parkovacích miest v centre," uviedla.
"V súvislosti s takzvanou chodníkovou novelou zatiaľ neplánujeme zmenu organizácie dopravy. V blízkom centre sa nachádzajú dve frekventované jednosmerné ulice s dostatočnými šírkovými parametrami na parkovanie, ktoré vedia odľahčiť parkovanie v centre a na chodníkoch," vysvetlil Miroslav Jurgoš, poverený zastupovaním náčelníka Mestskej polície v Bytči.
Mesto sa podľa primátora Miroslava Minárčika v súvislosti s chodníkovou novelou zatiaľ spolieha na intenzívnu informačnú kampaň cez sociálne siete a web mesta. "V najdotknutejších lokalitách budeme dávať upozornenia aj za stierače vozidiel. Osvetu o nesprávnom státí na chodníkoch šíri aj mestská polícia, ktorá 'chodníkové parkovanie' monitoruje," dodal.