Nakoľko účinné budú témy a formy aktuálnej kampane z hľadiska oslovenia voličov, podľa Hrabka ukážu až voľby. "Netreba sa spoliehať na prieskumy. Trendy sú jasné, vieme odhadnúť, ktoré strany by s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou mali byť v parlamente a ktoré tú istotu nemajú," poznamenal. Aj ciele strán sú podľa neho rôzne, niektoré reálne bojujú o volebné víťazstvo a post premiéra, iné o účasť v parlamente alebo aspoň prekročenie trojpercentnej hranice, keď strana získava finančný príspevok od štátu.
Podanie prezidentky Zuzany Čaputovej na Ústavný súd SR ohľadom povinnosti Generálnej prokuratúry (GP) SR poskytovať jej informácie o svojej rozhodovacej činnosti môže byť podľa Hrabka užitočné v tom, že vnesie jasno a poriadok do vzťahov medzi GP a prezidentským palácom. Nemyslí si, že prezidentka má právo kontrolovať spisy generálneho prokurátora a jeho rozhodnutia. "Má právo na informácie, ako ktorý prípad ukončil, ale nie čo ho k tomu viedlo a na základe akých argumentov rozhodol," poznamenal.
Dodal však, že rozhodujúcou autoritou bude ústavný súd. "Keďže pôjde o výklad, bude platiť iba do budúcnosti a nemožno ho vzťahovať do minulosti. Takže ak by aj prezidentke vyhovel, bude musieť o spisy požiadať znova," upozornil Hrabko.