Počas 13-hodinovej operácie dostal od anonymného darcu novú pravú ruku a časť predlaktia 48-ročný Novozélanďan Clint Hallam. Zákrok sa podaril a pacient mohol s transplantovanou rukou nielen hýbať, ale dokonca aj písať, úplne úspešný ale zákrok nebol.
Hallam o svoju ruku prišiel v roku 1984 pri nehode s pílou, keď si vo väzení odpykával dvojročný trest za finančné podvody. Lekári mu síce končatinu prišili späť, tá však zostala bez citu a nepohyblivá, a tak sa Hallam po piatich rokoch rozhodol pre jej amputáciu. "Roky som potom bol posadnutý myšlienkou na transplantáciu, bol som v kontakte s expertmi z celého sveta, kým sa mi to podarilo," hovoril Hallam. S transplantovanou cudzou rukou sa ale nakoniec vraj nemohol psychicky zžiť, takže mu vo februári 2001 bola opäť na jeho žiadosť amputovaná.
Zvyšok života tak Hallam prežil opäť bez ruky, zomrel v septembri 2021 vo veku 69 rokov. Ďalší pacienti, ktorí si ruku nechali transplantovať, ale znášali zákrok lepšie, a to vrátane tých, ktorí potrebovali obe ruky. Podľa údajov lekárskeho centra americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa bolo doteraz po svete vykonaných vyše 130 transplantácií rúk. Medzi lekármi, ktorí takúto operáciu zvládajú, je aj český chirurg pôsobiaci v USA Bohdan Pomáhač, ktorý sa okrem iného preslávil aj transplantáciou tváre.