Zdôraznil, že pre neho je preferovanou budúcou koalíciou Smer, Hlas a SNS. Bude však otázne, do akej koalície bude chcieť vstúpiť Hlas. Podľa Danka bude Hlas na križovatke „ako SDĽ v roku 1998. Dnes má Pellegrini, ktorý odišiel od Fica, ťažký vnútorný boj s tým, že keď sa bude musieť vrátiť do vlády s Ficom, je to jeho nočná mora, pretože pôjde v rozpore s tým, prečo zo Smeru odchádzal. Na druhej strane je tu návnada v podobe Progresívneho Slovenska, o ktorom síce pán Kmec povedal, že je programovo bližšie Hlasu, ale Pellegrini bude musieť ukázať svoju skutočnú tvár – či chce vládu pronárodnú, sociálnu a kresťanskú, alebo pôjde do vlády so Šimečkom, Sulíkom, Kollárom a KDH,“ povedal Danko.
Republika sa podľa neho vylučuje zo spolupráce sama tým, že sa nevie odstrihnúť od svojej minulosti a tiež neustálym útočením do Smeru a SNS. Dodal, že šéf Republiky Milan Uhrík ho prekvapil aj tým, že v minulosti bol členom SDKÚ. „My potrebujeme stabilnú, antifašistickú vládu, čo podľa mňa už Fico povedal aj vo vzťahu k Republike, najmä Mazurekovi a všetkým tým, ktorí útočia do Smeru. Ja sa s tým, samozrejme, stotožňujem, že nemôžete mať v koalícii partnera, ktorý povie, že Slovensko bude vystupovať z Európskej únie,“ podčiarkol Danko.
Ako ďalej dodal, témou je podľa neho reforma únie a tiež to, že Milan Uhrík zarába v europarlamente 15-tisíc eur a 30-tisíc eur má na asistentov. „Nemôže predsa mesačne poberať 45-tisíc a zároveň rozprávať, že chce z únie vystúpiť, kto mu má veriť,“ myslí si Danko. Jeho podmienkou pre vstup do vlády bude, že Richard Sulík (SaS), Igor Matovič (OĽANO a priatelia) a Boris Kollár (Sme rodina) nebudú vo vláde a Michal Šimečka (Progresívne Slovensko) nesmie vládnuť.