Z viac ako 60 percent opýtaných, ktorí uvádzali kladné odpovede, 42,7 percenta odpovedalo, že by túto možnosť určite využili a ďalších 17,4 percenta by ju asi využilo. Záporné odpovede uviedlo celkovo 39 percent respondentov. Z nich by 29,5 percenta možnosť voliť elektronicky určite nevyužilo, 9,5 percenta odpovedalo, že by takúto možnosť asi nevyužili. K otázke sa nevedelo vyjadriť 0,9 percenta opýtaných.
Voľbe prostredníctvom internetu sú väčšmi naklonení muži než ženy, kladné odpovede uviedlo celkovo 65 percent z nich, v prípade žien to bolo o 10 percent menej, teda 55 percent. Nadpriemerne často by voľbu prostredníctvom internetu využili respondenti vo vekových kategóriách od 18 do 33 rokov a od 34 do 49 rokov.
V prvom prípade uvádzalo kladné odpovede celkovo 78 percent respondentov, v druhej spomenutej kategórii zas 70 percent opýtaných. Najmenej by elektronickú voľbu využívali respondenti vo veku 66 a viac rokov, takúto možnosť by využilo 34 percent z nich. Podpriemerne často uvádzali kladné odpovede aj účastníci prieskumu vo veku od 50 do 65 rokov, prostredníctvom internetu by chcelo voliť 53 percent z nich.
Volenie prostredníctvom internetu by najčastejšie využívali vysokoškolsky vzdelaní ľudia, kladné odpovede uviedlo 79 percent z nich. Naopak, najmenej by takúto možnosť využívali ľudia so základným či učňovským vzdelaním bez maturity. Možnosť voliť elektronicky by využilo 46 percent z nich. Nadpriemerne často sa za využitie elektronického hlasovania vo voľbách vyslovovalo obyvateľstvo Bratislavského a Košického kraja.
Najmenej naklonení možnosti hlasovať cez internet boli podľa prieskumu obyvatelia Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Najväčší podiel respondentov, ktorí uvádzali, že by nevyužili možnosť hlasovať elektronicky bol medzi obyvateľstvom inej než slovenskej a maďarskej národnosti, možnosť hlasovať cez internet by využilo 52 percent z nich.