„Asi päťkrát alebo šesťkrát sme utekali do krytu. Naposledy to bolo tak, že moja manželka sa práve sprchovala, takže do úkrytu utekala v župane. Aj na telefón dostávam správu, aj naša televízia nám oznamuje, ktorá časť Izraela je v nebezpečenstve. Spúšťajú sa aj sirény. Vtedy podľa vzdialenosti máme toľko a toľko času dobehnúť do krytu,“ dodáva Dor s tým, že v Tel Avive je to "luxusných" 90 sekúnd.
Staršie domy majú v podzemí kryty, v novších domoch, podľa jeho slov, má každý byt tzv. "bytový úkryt". Je to vlastne izba, ktorá je z liateho betónu a spĺňa poslanie – teda chráni bývajúcich v danom byte. Najstaršie domy sú bez úkrytov – obyvateľom, ktorí tam bývajú a náhodným okoloidúcim na ulici slúžia verejné úkryty, ktoré sú rozmiestnené v mestách.
Ako však dodáva, rozhodne sa len neskrývajú. Izraelčania podľa jeho slov vyvinuli jeden dobrý a účinný protiraketový systém, ktorý dokáže zneškodniť 90 až 95 percent rakiet. „Tu a tam je bohužiaľ priamy zásah, či je to dom, ulica, niektoré z tých rakiet dopadnú na polia,“ vysvetlil.