Fonetika pozná tento druh zvuku dlho a nazýva ho pulzným registrom. Tieto zvuky boli zatiaľ považované za vadu reči. Dnes sa týmto „pradením“ Američanky snažia v mužoch vzbudzovať erotické napätie. Podľa vedcov z Viedne je to pradenie doslova. Ženy totiž tvoria zvuk rovnakou metódou ako mačky domáce.
Vedci z Viedenskej univerzity objavili zvláštny uzlík, ktorý je uložený v hlasivkách mačiek domácich a ktorý môže vysvetľovať, prečo môžu vydávať tieto nízkofrekvenčné zvuky. Pozorovaný mechanizmus produkcie zvuku sa nápadne podobá ľudskému chrapľavému hlasu alebo pulznému registru.
Viedenskí experti zistili, že na generovanie mačacieho pradenia nie sú potrebné cyklické svalové kontrakcie. Mačky majú v hlasivkách jedinečný uzlík, ktorý je zodpovedný za nízkofrekvenčné zvuky. „Anatomický výskum odhalil jedinečný uzlík v hlasivkách mačiek. To môže vysvetľovať, ako môže také malé zviera, vážiace len niekoľko kilogramov, pravidelne vydávať zvuky o týchto neuveriteľne nízkych frekvenciách oveľa nižších ako najnižšie basy vydávané ľudskými hlasivkami,“ uviedol hlavný autor štúdie doktor Christian T. Herbst z Viedenskej univerzity.