S rozvojom internetového sveta sa zvýšila aj sila útokov DoS. Niektoré z nich môžu generovať milióny falošných požiadaviek za sekundu. Nedávne útoky zamerané na Google, Cloudflare a Amazon boli schopné generovať stovky miliónov požiadaviek za sekundu.
Google vo svojom príspevku na blogu uviedol, že iba dve minúty jedného takéhoto útoku vygenerovali viac požiadaviek, ako je celkový počet zobrazení článkov hlásených internetovou encyklopédiou Wikipédiou za celý mesiac septembra 2023. Cloudflare dodala, že útok bol takého rozsahu, aký nebol doteraz zaznamenaný.
Všetky tri spoločnosti uviedli, že obrovské útoky umožnila slabina v protokole HTTP/2, novšia verzia sieťového protokolu HTTP, ktorý je základom celosvetovej webovej siete WWW. Táto slabosť robí servery obzvlášť zraniteľnými voči podvodným požiadavkám. Firmy vyzvali spoločnosti, aby aktualizovali svoje webové servery a zabezpečili, že nebudú naďalej zraniteľné.
Žiadna z troch spoločností neuviedla, kto je za útoky DoS zodpovedný. Zodpovednosť za útoky býva zvyčajne veľmi ťažké určiť.
Ak sú útoky DoS šikovne cielené a nepodarí sa im úspešne čeliť, môžu spôsobiť rozsiahle poruchy. V roku 2016 útok škodlivým softvérom Mirai zasiahol službu doménových mien Dyn a narušil chod radu významných internetových stránok.