Na štvrtkovej tlačovej besede to uviedol majiteľ Teplárne a hovorca iniciatívy Ide nám o život Roman Samotný. „Jednota spoločnosti nenastala. Väčšina ľudí nepochopila, aká je hrozba. Mám veľké obavy po parlamentných voľbách, či sa ako spoločnosť dokážeme brániť intenzívnej dezinformačnej kampani,“ povedal. Samotný zároveň vyzval politikov a osobnosti, aby začali premýšľať nad tým, ako Slovensko spojiť a budovať ho tak, aby ľudia zo Slovenska nechceli odísť.
Ani rok po teroristickom útoku sa LGBTI+ komunita necíti bezpečne. „Vyhrážky smrťou, posielanie do koncentračných táborov, rôzne oplzlosti niekoľkonásobne narástli,“ dodal Samotný. Tvrdí, že vyjadrenia politikov o tom, že LGBTI+ ľudia sú pliagou, komunitu jedine vystraší. Podľa majiteľa Teplárne takéto slová vysielajú do spoločnosti signál, že títo ľudia sú hrozbou, ktorú je potrebné odstrániť. „Pocit každodenného bezpečia je výrazne nižší,“ doplnil. Ľudí, ktorí sú šíriteľmi nenávistného naratívu pozýva na osobné stretnutie. Samotný je presvedčený, že človek z komunity, ktorým pohŕdajú, je len ich predstava o LGBTI+ ľuďoch.
Samotný si po teroristickom útoku nevedel predstaviť, že by podnik Tepláreň ostal otvorený a naďalej ho prevádzkoval. „Zároveň som cítil tlak a dopyt po tom, aby bola Tepláreň ďalej otvorená skôr ako symbol nášho odhodlania a vôle pokračovať. Tepláreň ostala otvorená, ale už nie ako bar či miesto, kde sa ľudia zabávajú, ale ako miesto, kde sa začalo vzdelávať,“ uviedol majiteľ podniku. Konalo sa tu veľa prednášok, diskusií a workshopov, počas ktorých aktéri vzdelávali o LGBTI+ téme.