Prvostupňový súd pôvodne Jána T. odsúdil na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov, zákaz činnosti v stavebníctve na desať rokov a povinnosť verejne sa ospravedlniť za spôsobené škody za budovu Centroom v Piešťanoch a za chybnú statiku objektov TRINITY a Apollo Business Centra v Bratislave.
Krajský súd v Trnave však rozsudok zrušil a vec vrátil okresnému súdu na nové prejednanie a rozhodnutie. Stavebný úrad v Piešťanoch nariadil v októbri 2015 vypratanie budovy. Centroom, ako aj vykonanie neodkladných zabezpečovacích prác. Z budovy sa museli vysťahovať všetci obyvatelia, ako aj prevádzky podnikateľov.
Statik Ján T. svoju chybu v prípade polyfunkčnej budovy Centroom na okresnom súde odmietal. Argumentoval okrem iného aj tým, že robil statické výpočty pre stovky stavieb, s ktorými nebol problém. Skúsenosti mal aj so statikou sedem – osempodlažných stavieb, ako je budova v centre Piešťan.
Podľa predsedu Slovenskej komory stavebných inžinierov Vladimíra Benka, ktorý na súde vypovedal ako svedok, hrozilo v prípade budovy Centroom v centre Piešťan tzv. krehké zlyhanie, pri ktorom by sa zrútila v priebehu jednej až dvoch minút. Nedošlo k tomu len zhodou viacerých náhod. Vlastníci 44 bytov a 8 nebytových priestorov si museli objednať sanáciu statiky budovy, za ktorú zaplatili takmer 800-tisíc eur.
Statik Ján T. bol už vo februári 2017 trestným rozkazom odsúdený za všeobecné ohrozenie v prípade polyfunkčného objektu Trinity v Bratislave, kde došlo k zrúteniu stropných dosiek. O rok neskôr bol opäť trestným rozkazom uznaný za vinného aj v prípade budovy Apollo Biznis Centra v Bratislave. Okresný súd v Piešťanoch tieto trestné rozkazy zrušil a nahradil ich svojím rozsudkom, ktorý však nenadobudol právoplatnosť.