Akciu, ktorá mala pripomenúť smrť dvoch mladých mužov po útoku v bratislavskom gaybare Tepláreň, organizoval kolektív siedmich aktivistických spolkov.
"Chceme dosiahnuť zmenu prístupu ku queer ľuďom a LGBT komunite. Chceme pre ňu právnu ochranu na úrovni ďalších skupín, proti ktorým zákon uznáva zločiny z nenávisti. Práve o zločin z nenávisti preukázateľne išlo aj pri útoku v Teplárni, ale oficiálne tak skutok nebol hodnotený, pretože LGBT komunita nemá priznaný takýto status, "povedala ČTK hovorkyňa usporiadateľských spolkov Viktória Vyšahov.
Usporiadatelia pochodu kládli dôraz hlavne na bezpečnosť účastníkov. O akcii informovali dva dni vopred a trasu pochodu zverejnili tesne pred akciou.
Účastníci pochodu sa zišli na Malinovského námestí, kde si vypočuli prvé z prejavov. Tam sa ich zvuk stretával s inou skupinkou, ktorá organizovala na rovnakom mieste predčítanie z Biblie. Usporiadatelia pochodu sa snažili vyjednať, že bude čítanie počas prejavu prerušené, ale so svojou snahou neuspeli.
Žiadny stret sa ale nestal, podporovatelia komunity LGBT+ sa v pokoji zoradili do sprievodu a vydali sa po Kobližnej ulici cez námestie Slobody na Dominikánske námestie. Cestou vyvolávali heslá "Všetci sme Tepláreň", "Queer práva sú ľudské práva" alebo "Smrť fašizmu". Na Dominikánskom námestí opäť vystúpilo niekoľko hovorcov s prejavmi a potom sa skupina demonštrujúcich presunula Mečiarovou ulicou na Zelný trh. Tam sa hodinu po začiatku akcie demonštranti rozišli.
Útok v bratislavskom gaybare pripomenulo od 18.00 h pietne stretnutie v Café Pamäti národa na Radnickej ulici.