Spresnila, že z neho vychádzajú aj doplnené podmienky registrácie zariadení v projekte Zelená domácnostiam, ktoré SIEA zverejnila 19. októbra. Podporené môžu byť kotly na biomasu, ktoré sú zaregistrované v Európskom registri výrobkov s energetickým označením (databáza EPREL) v triede energetickej účinnosti A+ a vyššej. Poukážku na kotly na biomasu budú môcť domácnosti využiť len v prípade, že nimi nahradia kotol na spaľovanie alebo spoluspaľovanie fosílnych palív. Hoci je registrácia otvorená aj pre kotly na splyňovanie kusového dreva, podľa DNSH bude ich inštaláciu možné podporiť len v domácnostiach ohrozených energetickou chudobou potom, čo bude známa definícia energetickej chudoby a nastavené podmienky pre ich podporu.
Pri opatreniach, týkajúcich sa výroby elektriny zo solárnej energie alebo výroby elektriny z veternej energie, podľa nej platí, že podporený projekt musí podľa DNSH používať iba zariadenia a súčiastky, ktoré sú trvácne, dajú sa ľahko rozobrať a rekonštruovať.
V rámci efektívneho nakladania so zdrojmi sa očakáva životnosť meničov napätia aspoň 10 rokov. Ak sú meniče napätia nevyhnutnou súčasťou inštalácií s fotovoltickými panelmi a veternými turbínami, SIEA odporúča, aby zhotoviteľ ešte pred inštaláciou preveril, či sú už v zozname zaregistrované.
V prípade, že nie sú, je potrebné SIEA doručiť žiadosť o zaregistrovanie meniča napätia s vyhlásením výrobcu alebo autorizovaného zastúpenia o predpokladanej životnosti meniča napätia minimálne 10 rokov.