Reklama

Strach o Sisu Sklovskú: Záhadná choroba! Speváčke z dlaní rastú cudzie predmety

Strach o Sisu Sklovskú: Záhadná choroba! Speváčke z dlaní rastú cudzie predmety

Zdroj: instagram/sisa sklovska

Reklama

Nešťastnú Sisu Lelskes Sklovskú (58) trápi záhadný zdravotný problém, ktorý u nej po dvoch rokoch opäť udrel. Speváčka s mohutným hlasom potvrdila zriedkavé ochorenie, kvôli ktorému ju čaká v blízkej dobe ďalší zákrok. 

Pôjde opäť pod nôž! Sise sa totižto skrútili ruky a prsty do nezvyčajnej polohy a už sa sama nedokázala pomaly ani nalíčiť. "Je to určitá diagnóza, ktorú majú obvykle len ťažko pracujúci muži, a potom ja, dokonca už druhýkrát," povedala českému portálu Super.cz speváčka.

Umelkyňa s nekonečnou dávkou energie a humoru vyzerá na svoj vek božsky. Do jej života však opäť prišla veľká nepríjemnosť, ktorá je pre ňu neskutočne obmedzujúca. Zriedkavé ochorenie jej bráni robiť obyčajné veci, ktoré bežný človek zvláda ľavou-zadnou.

"Volá sa to Dupuytrenova kontraktúra a v dlaniach mi rastú cudzie predmety, ktoré mi sťahujú prsty k dlani," opisuje Sklovská desivú diagnózu a priblížila, že ide o uzle a vlákna zložené prevažne z buniek myofibroblastov. Príčina vzniku nie je podľa nej stále plne objasnená, no problém sa dá riešiť operáciou.

Súvisiace