Operácia Urgent Fury, ktorá bola prvou veľkou vojenskou operáciou Spojených štátov od vojny vo Vietname, trvala do 29. októbra 1983 a skončila porážkou grenadských vojenských jednotiek. V bojoch zahynulo 19 amerických vojakov a 150 utrpelo zranenia. Na druhej strane zomrelo 25 kubánskych bojovníkov a 59 bolo zranených. Z 1200 grenadských vojakov zahynulo 45 a 337 utrpelo zranenia.
Americké jednotky sa z Grenady definitívne stiahli 15. decembra 1983. Vodcu pučistov Coarda najprv odsúdili na trest smrti, ale neskôr mu zmiernili trest na doživotné väzenie, ale prepustili ho v roku 2009.
Po invázii vymenoval generálny guvernér na Grenade Paul Scoon novú dočasnú vládu, ktorá mala krajinu spravovať do decembrových volieb v roku 1984, po ktorých sa prezidentom stal Herbert Blaize. V Grenade je 25. október štátnym sviatkom - pripomína sa ako Deň vďakyvzdania.
Invázia však vyvolala aj kritiku medzinárodného spoločenstva. Valné zhromaždenie (VZ) Organizácie Spojených národov (OSN) prijalo rezolúciu, ktorá odsudzovala inváziu na Grenadu. Pri formulovaní stanoviska bezpečnostnej rady OSN však využili Spojené štáty právo veta. Intervenciu kritizovala aj britská premiérka Margaret Thatcherová, keďže Grenada bola súčasťou Commonwealthu.