Odborníci sa zamerali aj na kreatinín, ktorý je spojený s funkciou obličiek, a železo a celkovú kapacitu viazania železa (TIBC), ktorá súvisí s anémiou. Ľudia, ktorí sa dožili svojich stých narodenín, mali od 60. roku života nižšie hladiny glukózy, kreatinínu a kyseliny močovej.
Pri skúmaní toho, ktoré biomarkery súviseli s pravdepodobnosťou dosiahnutia hodnoty magickej stovky, vedci zistili, že všetky okrem dvoch – alat a albumín (súvisia s funkciou pečene) – z 12 biomarkerov preukázali súvislosť s pravdepodobnosťou dosiahnutia 100 rokov. A to aj po zohľadnení veku, pohlavia a záťaže chorobou.
V absolútnom vyjadrení boli rozdiely pre niektoré biomarkery skôr malé, zatiaľ čo pre iné boli rozdiely o niečo podstatnejšie. Štúdia však neumožňuje žiadne závery o tom, ktoré faktory životného štýlu alebo gény sú zodpovedné za hodnoty biomarkerov. Je však rozumné si myslieť, že svoju úlohu zohrávajú faktory ako strava a príjem alkoholu. Sledovať hodnoty obličiek či pečenie s pribúdajúcim vekom v tomto prípade neznie ako zlý nápad.
To znamená, že v určitom bode dosiahnutia výnimočného veku hrá úlohu aj kúsok šťastia či náhody. No skutočnosť, že rozdiely v biomarkeroch bolo možné pozorovať dlho pred smrťou, naznačuje, že svoju úlohu do istej miery zohrávajú aj gény a životný štýl.