Pri maxime zatmenia sa Mesiac v splne ponoril do zemského tieňa len niečo málo nad 12 percent svojho disku, no napriek tomu bol úkaz dobre pozorovateľný očami. Pri Malej Tŕni (okr. Trebišov) sa však zrodili takéto pekné snímky.
V malom ďalekohľade sa dal rozlíšiť červený odtieň Mesiaca ponoreného v zemskom tieni, spôsobený lomom „červánkov“ v zemskej atmosfére na mesačný povrch. Petr Horálek z Fyzikálneho ústavu v Opave úkaz išiel pozorovať na hranice Slovenska s Maďarskom, južne od Trebišova. Úkaz sa mu podarilo zachytiť v celom priebehu. „Predpovedné modely sa veľmi rozchádzali v tom, kde by malo byť v čase úkazu jasno, takže som vyčkával do posledného momentu,“ prezradil Horálek s tým, že sa napokon pre hroziacu nízku oblačnosť vydal až k Malej Tŕni (okr. Trebišov). „Tam naozaj jasno vydržalo až do konca úkazu,“ doplnil.
„Celé to malo aj taký symbolický nádych, lebo môj kamarát a popularizátor astronómie Pavel Gabzdyl spomenul, že zatmenie nebude až také pozorovateľsky zaujímavé, aj keď stále stojí za pozornosť, a svoj príspevok začal slovami ‚nalejme si čistého vína‘. Aká irónia, že ma fotenie zaviedlo až k rozhľadni Tokaj, v centre známej maďarsko-slovenskej vinice,“ pousmial sa dobre naladený Horálek.