Podľa neho by turisti mohli tieto náhrobníky objaviť aj vďaka novej cyklotrase, ktorá prepája Modrý Kameň v okrese Veľký Krtíš s regiónom Podpoľanie. Národný cintorín v Martine patrí k najnavštevovanejším cintorínom a od roku 1967 je národnou kultúrnou pamiatkou. Návštevníkov lákajú mená významných slovenských osobností, medzi ktorými sú napríklad Martin Kukučín, Ján Kráľ či Jozef Cíger-Hronský.
Fotky unikátnych hrobov nájdete v galérii.
Pozostalí obetí hôr a aj turisti prichádzajú k Symbolickému cintorínu pri Popradskom plese. Ako portál spresnil, v limbovom háji je 404 tabuliek s 554 menami, medzi ktorými je aj meno slovenského horolezca Vladimíra Štrbu, ktorý zahynul počas expedície na Mount Everest. „Symbolický cintorín vzdáva úctu obetiam a zároveň vyzýva, aby sa ľudia poučili z ich chýb,“ uviedla pre Slovakia Travel výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.
Dodala, že tento symbolický cintorín je najstarším a najrozsiahlejším na Slovensku, pričom podobné sú aj v Nízkych a Západných Tatrách, v Malej a Veľkej Fatre či v Slovenskom raji. Ako Slovakia Travel ďalej uvádza, výnimočné sú aj prvé prírodné cintoríny na Slovensku, Záhrada spomienok vo Zvolene a Les spomienok v Košiciach. Pozostatky sa tu neukladajú do hrobov, ale priamo do zeme ku koreňom rastlín a stromov, pričom rozlúčky prebiehajú pod korunami stromov a sviečky sa ukladajú na hladinu kamenného umeleckého diela.