„Ak chcela táto garnitúra nejakým spôsobom posilniť postavenie polície alebo posilniť jej vnímanie v rámci verejnosti, tak sa jej to teraz určite nepodarí. Vnímame Zuriana ako človeka, ktorý je v konflikte záujmov," povedal poslanec. Vypočutie Zuriana na výbore pre obranu a bezpečnosť trvalo viac ako tri hodiny. Podľa Krúpu nevedel na niekoľko otázok jednoznačne odpovedať.
„Keď sa rozprávame práve o konflikte záujmov, či išlo o vyšetrovania alebo o to, akým spôsobom sa ujme tejto funkcie a čo sú jeho zámery, okamžite chce vytvoriť vyšetrovací tím, ktorí bude zas vyšetrovať predošlú skupinu policajtov v Národnej kriminálnej agentúre. Je tu veľa pochybností," povedal Krúpa. Poslanec sa zároveň obáva, že pôjde o akúsi pomstu a v súvislosti s tým uviedol aj príklad pozbavenia funkcie policajného prezidenta Štefana Hamrana a jeho následné zaradenie na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Poprade.
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nepodporilo nomináciu Branislava Zuriana na post šéfa Úradu inšpekčnej služby. Predsedníčka poslaneckého klubu hnutia Martina Holečková po vypočutí nominanta na brannobezpečnostnom parlamentnom výbore pre médiá uviedla, že Zurian nevedel dostatočne odpovedať na otázky KDH. „Jednak ide o jeho kontakty s ľuďmi, ktorí sú obvinení a ktorí sú v zahraničí na úteku. Taktiež dostatočne nevysvetlil, akým spôsobom chce zvýšiť dôveru v Úrad inšpekčnej služby," ozrejmila Holečková. Podľa nej by mala tento post zastávať osoba, na ktorej sa všetky politické strany zhodnú.
Nominant na post šéfa Úradu inšpekčnej služby Branislav Zurian odmietol odpovedať na niekoľko otázok počas vypočúvania na parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť. Podľa predsedu poslaneckého klubu hnutia Progresívne Slovensko Martina Dubéciho tak „vo vzduchu ostáva" napríklad to, akým spôsobom bude garantovať nezávislosť alebo či má nejaké vzťahy s členmi novej vlády. Dubéci sa taktiež podľa vlastných slov nedozvedel ani to, akým spôsobom chce riadiť úrad, do ktorého čela je nominovaný.