Adams vďačí za raketový vzostup vo svete fotografie svojmu vzácnemu talentu zachytiť vo fotkách nadčasovú eleganciu a jemné hĺbky, ktoré sú vizuálne príťažlivé a podnetné. „Pre každého je to prekvapenie, keďže ho všetci majú zafixovaného ako svetoznámeho speváka. Začal to robiť v 80. a 90. rokoch, a tým, že je vo svete celebrít, dokázal ich zachytiť tak, akoby nemali žiadne súkromie,“ uviedol riaditeľ Mesiaca fotografie Václav Macek, ktorý aj komentoval, akú majú jednotlivé zábery hodnotu.
FOTOGRAFIE DIEL NÁJDETE V GALÉRII
„Nedá sa povedať, kto sa predáva najviac,“ vysvetlil riaditeľ, no cena fotografií sa pohybuje od 20 000 eur vyššie. S výstavou je spojený aj príbeh nahej fotografie Terezy Maxovej. Organizátori komunikovali s agentúrou v Hamburgu, ktorá musí mať nepochybne ošetrené všetky práva na prezentáciu portrétovaných. „Keď sme otvárali výstavu v utorok, kamarát Terezy Maxovej jej napísal, že je na fotografii. Ona hneď na druhý deň povedala, že nedala súhlas a fotografia musí ísť dole,“ dodal riaditeľ s tým, že všetko prešlo schvaľovacími procesmi.
„Len cesta stála 3 500 eur a naspäť to bude rovnako. Pritom je to jednoduchá pekná umelecká fotografia,“ podotkol. Druhá časť výstavy je dojímavejšia. Zachytáva britských vojakov a vojačky, ktorí utrpeli hrozivé zranenia v Iraku a Afganistane. „Keď sa človek stretáva s takto hendikepovanými ľuďmi, akoby sa schovávali a zakrývali svoje postihnutie. U týchto je to opačne. Sú pyšní, hrdí a neskrývajú to, čo všetko sa im stalo,“ uzavrel Macek s tým, že je to motivujúce aj pre iných ľudí, ktorí majú podobný osud, aj keď možno nie sú vojnoví veteráni.