Ako vysvetľuje svoje dve obvinenia z minulosti?
- Nikdy som nepožiadal o paragraf 363. Samotné trestné stíhanie bolo dvakrát - raz pre zneužitie právomoci verejného činiteľa v súbehu s trestným činom vyzradenia utajenej skutočnosti. Dozorový prokurátor to vyhodnotil ako nezákonné, bolo to postavené na jednom človeku - námestníkovi SIS, s ktorým som sa osobne stretol, čo som potvrdil.
Druhýkrát mi vzniesli obvinenie po vyše roku a do samotného konania dopočuli jedného svedka a dozorový prokurátor zrušil uznesenie o vznesení obvinenia, keďže neboli získané dôkazy, že by som sa dopustil trestného činu.
Kde bol počas vyšetrovania, keď sa ho rozhodli zadržať?
- Bol som v Bielorusku, za hranicami Poľska pár kilometrov. Mal som tam prenajatý byt. Nikto mi to nesprostredkoval, nikto mi to nefinancoval, financoval som si to všetko sám. Bol som v kontakte s rodinou, čestnými policajtmi, ktorí ma podporovali, novinármi, ktorí ma podporovali.
Dokonca som bol aj vypočúvaný v súvislosti s mojím pobytom aj policajtami Bieloruska. Predtým som bol v Nórsku, kde som vysvetľoval, aká je situácia na Slovensku na ambasáde.
Ako sa postaví k obvineným vyšetrovateľom čurillovcom?
- Budem sa správať len zákonne. Nemám s Jánom Čurillom žiadny konflikt, stretli sme sa minulý týždeň, slušne sme sa pozdravili. Je viac policajtov stíhaných a väčšina z nich je postavených mimo služby. Nevidím dôvod, prečo by oni nemali byť. Oni by mali chcieť byť postavení mimo služby a chcieť, aby sa vyšetrilo to, čo sa im kladie za vinu.
Necítim sa ako aktér vojny v polícii. Za mnou prišiel ich kamarát Ján Kaľavský a oznámil mi, čoho sa oni dopustili. Napísal som jeden úradný záznam a dal som to prešetriť. Keby tím Oblúk existoval, dnes by sme už vedeli, či klame Kaľavský alebo Čurilla. Nemusela by už byť žiadna vojna v bezpečnostných zložkách.