Si uviedol, že Čína chce s Austráliou "rozvíjať trojstrannú a mnohostrannú spoluprácu". Čína a Austrália si podľa neho "nespôsobili žiadnu historickú krivdu, nemali medzi sebou spory ani žiadny zásadný konflikt záujmov, a môžu sa teda stať vzájomne si dôverujúcimi partnermi".
"Vďaka úsiliu oboch strán Čína a Austrália obnovili výmenu v rôznych oblastiach a vrátili sa na správnu cestu zlepšovania a rozvoja vzťahov," uviedol ďalej Si. Peking podľa neho tiež dúfa, že krajiny "plne rozvinú potenciál dohody o voľnom obchode a začnú spoluprácu v nových oblastiach vrátane tých, ktoré sa týkajú klimatickej zmeny a ekologického hospodárstva".
Čínsky prezident nakoniec zdôraznil, že Peking sa snaží "podporovať rozvoj odolnosti krajín južného Tichomoria, riešiť výzvy akou je klimatická zmena, a otvorene a tolerantne chrániť mier v ázijsko-tichomorskom regióne".
Albanese je v Pekingu na štvordňovej návšteve Číny. Dialóg medzi Canberrou a Pekingom sa pozastavil v roku 2020, keď Čína uvalila sankcie na dovoz viacerých austrálskych tovarov v reakcii na výzvu Austrálie na nezávislé vyšetrenie pôvodu pandémie ochorenia COVID-19.
Napätie medzi oboma krajinami sa zmiernilo, keď sa v Austrálii vlani dostala k moci Albaneseho Austrálska strana práce (ALP). Peking nedávno čiastočne uvoľnil sankcie na dovoz austrálskych tovarov, Canberra však žiada aj ďalšie zrušenie obmedzení.