Nový Čas v tejto veci kontaktoval aj Prezídium Policajného zboru, nič o tom však netušili. „Uvedené informácie nie sú pravdivé, meno bývalého prezidenta PZ sa v súvislosti s funkciou policajného pridelenca neskloňovalo,“ uviedli z komunikačného odboru. Kontaktovať sme chceli aj exprezidenta Hamrana, ale keďže odišiel do civilu, jeho služobný telefón aj e-mail sú už zrušené.
Hamran vysvetľuje
Hamran v rozhovore pre Denník N opísal, že ako policajt definitívne skončil. „Štát sa so mnou rozlúčil so cťou, Šutaj Eštok sa so mnou nerozlúčil so cťou. Nepamätám si takéto kroky ani jedného z bývalých ministrov, že by cítili potrebu takto na poslednú chvíľu ponížiť policajného prezidenta, alebo nedopriať mu chvíľu na rozlúčenie sa so svojím kolektívom,“ hovorí.
Zároveň dodáva, že v minulosti sa ministri vnútra dohadovali o tom, ktorí blízki ľudia pôjdu do zahraničia ako pridelenci. „Áno, tam sa vždy takto vyjednávalo. Boli to rozhovory, kde sa aj poďakovalo, aj Roman Mikulec dovolil Lučanskému odísť s príslušnými poctami,“ uviedol.
Ako reaguje na to, že Šutaj Eštok nenašiel informáciu o jeho odchode na personálnom útvare. „Pochybujem, že minister prehľadáva zásuvky a hľadá tam žiadosť o odchode do civilu a personálny rozkaz. Stačí, keď zdvihne telefón, zavolá prezidentovi a opýta sa,“ tvrdí Hamran. Oznámil, že odchádza ku koncu októbra a personálny rozkaz mu 24. októbra vyhlásil Ľudovít Ódor.