Všetci by sme teda prišli o dosť veľkú časť sluchu. Problémy by mali aj budovy z betónu. Betón je viazaný kyslíkom a bez neho si neudrží pevnosť.
Geoffrey Widdinson, procesný inžinier z Texasu, rozšíril tento šialený scenár: "Z hľadiska dýchania by sme si to pravdepodobne nevšimli. Naše telo nedokáže zistiť nedostatok kyslíka, môžeme zistiť len vysokú hladinu oxidu uhličitého. Pokiaľ sa nám v krvi nehromadí CO2, nemáme pocit, že sa dusíme. Vlastne by to vôbec nebolo dramatické."
"Fenomén sto miliónov naraz zastavených áut by vzbudil určitú pozornosť a ľudia monitorujúci tlak vzduchu by si tam všimli výkyv, ale nikdy by sme neprišli na príčinu a nakoniec by sme nad tým len pokrčili plecami," dodal.
A teraz to najdesivejšie. Khannan Sundar, inžinier BSC v odbore počítačová veda, povedal: "Mnohé odpovede na túto otázku sa zamerajú na to, čo by sa stalo počas tých piatich sekúnd, ale po ich uplynutí by došlo k obrovskej explózii v dôsledku oxidácie všetkých oceánov, ktoré sa premenili na vodík (a akejkoľvek exotermickej oxidácie). Takže Zem by sa na päť sekúnd náhle extrémne ochladila, po čom by nasledoval veľký výbuch."