Poslanci majú za sebou debaty o programovom vyhlásení: Kto sa zapájal najviac? Diskusia pokračuje o pár dní
16. 11. 2023, 20:24

Zdroj: anc
Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini ukončil tretí rokovací deň tretej schôdze v tomto volebnom období a prerušil diskusiu o programovom vyhlásení vlády. Poslanci v nej budú pokračovať v utorok (21. 11.) od 9.00 h ráno. Prihlásených do diskusie ostalo ešte zhruba desať rečníkov.

Zdroj: anc

Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Galéria k článku
Po prerokovaní vládneho programu by mali zákonodarcovia rozhodnúť o vyslovení dôvery vláde Roberta Fica (Smer-SD). Doteraz sa do diskusie zapájali najmä opoziční poslanci. Vládnemu programu vyčítali, že je málo konkrétny. PVV predložil poslancom premiér a požiadal ich o vyslovenie dôvery. Vystúpil aj predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD).
Okrem vládneho programu majú poslanci na aktuálnej schôdzi prerokovať aj dve novely v skrátenom legislatívnom konaní. Ide o novelu zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti a novelu zákona o 13. dôchodku.
Autor: TASR