Aj tento rok umelci z kvádrov ľadu vytvarovali impozantné dielo. Ide o Westminsterské opátstvo v Londýne, ktoré je nielen miestom korunovácií, ale aj miestom posledných rozlúčok britských kráľov. Už tisíc rokov je symbolom britskej identity a monarchie. Na Hrebienku sa na slovenskú verziu ikonickej stavby prišiel pozrieť veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigel Baker.
„Je nádherný! Myslím, že umelci odviedli fantastickú prácu. Je pre mňa veľmi emocionálne vidieť tu v Tatrách tú podstatnú časť Westminsterského opátstva, ku ktorému má kráľovská rodina špeciálny vzťah. A už vôbec by som si nemyslel, že budem mať možnosť vidieť ju z ľadu,“ žasol a s úsmevom podotkol: „Verím, že mnohí návštevníci tohto tatranského Westminsterského chrámu prídu navštíviť aj originál. Sľubujem, že ich privítame výrazne teplejšie.“
Tvrdá práca
Ľadový dóm stavali pod dohľadom Adama Bakoša. „Opäť to bola náročná a tvrdá práca v mrazivých podmienkach v skvelom kolektíve skoro tridsiatky tvorcov. Som hrdý, že sa nám to podarilo a ľuďom sa to opäť páči,“ prezradil. Na tvorbe sa podieľala aj Nemka Res Hofmann.
„Len raz v živote som sa podieľala na niečom takom - keď som tu bola pred 4 rokmi. Ale toto, čo je tu dnes, to je niečo absolútne bláznivé a neuveriteľné. Myslím, že nikde na svete nemajú takúto obrovskú a úžasnú stavbu z ľadu. Som ohromená. Vau,“ povedala. Ich dielo pozitívne hodnotil aj manažér Tatranského ľadového dómu Lukáš Brodanský.